Проект

ПРО ПРОЕКТ

За соціологічними дослідженнями у 2015 році лише 4% молодих громадян у віці від 14 до 35 років мали досвід участі в державному управлінні та реформуванні системи надання адміністративних послуг. При цьому 43% навіть не цікавиться законодавчим і бюджетними процесами (www.gfk.com).

Як правило, це пов’язано з песимізмом і зневірою у здатність на щось впливати. Подолати такі настанови — виклик, що постає перед молоддю і суспільством. Є підстави вірити, що відповіддю на нього може стати муніципальне планування. 70% молодих українців мешкають у містах і безпосередньо зіштовхуються з безліччю локальних проблем. Часто вони цілком розв’язувані і завдання полягає у тому, щоб допомогти молодим людям це усвідомити і почати діяти, розробляючи і просуваючи власні проекти покращення життєдіяльності міста.

Саме тому наш проект спрямований на проведення інформаційно-освітньої кампанії задля:

  1. Залучення молодих українців до активної діяльності з розробки нових муніципальних проектних ініціатив та обговорення муніципальних планів і програм стійкого соціального розвитку.
  2. Обмін досвідом з молодіжними лідерами з різних куточків України та провідними експертами ближнього і дальнього зарубіжжя і, в такий спосіб, сприяння формування української молодіжної мережі у сфері муніципального планування з потужними міжнародними контактами і зв’язками.

Для реалізації поставлених цілей плануються у період з липня 2016 по квітень 2017 року:

  • літня школа з молодіжного муніципального планування 21-25 серпня 2016 року на острові Хортиця;
  • 5 круглих столів з вересня по грудень 2016 року у Київському національному авіаційному університеті, Львівському національному університеті імені І. Франка, Харківському національному медичному університеті, Донецькому національному університеті у м. Вінниця та Запорізькому національному університеті;
  • фестиваль молодіжних муніципальних проектів у Запорізькому національному університеті;
  • соціологічне дослідження молодіжних груп як потенційних учасників муніципального планування.

Важливе завдання — сформувати, як мінімум, 30 нових молодіжних проектних команд з різних регіонів України і забезпечити для них наступну експертну підтримку для розробки оригінальних ідей. Як результат, буде створена платформа для презентації і оцінки молодіжних командних інноваційних проектів сталого муніципального розвитку з участю представників молоді, органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, засобів масової інформації і бізнесу.

Новизна проекту обумовлена відмовою від загальноприйнятої освітньої моделі, в якій молодь «вчать». Натомість пропонується створити умови, щоб молоді люди вчилися як активні суб’єкти, максимально виявляючи самостійність у виборі тем проектів муніципального розвитку та одержуючи можливість включити власні навчальні модулі у загальнодоступну навчально-методичну базу проекту.

Комментарии недоступны